Wiadomości dotyczące anime i mangi Boku no Hero Academia

[anime] Boku no Hero IV 07: „Naprzód!”.

Już 30 listopada o godzinie 17:30 (09:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek czwartej serii anime Boku no Hero zatytułowany „Naprzód!”. „Gdy Sir Nighteye i inni zawodowi bohaterowie próbowali ustalić lokalizację Eri, stażyści otrzymali rozkaz, by czekać w pogotowiu. W głowie Midoriyi panował chaos. Przyszłość czekająca All Mighta, słowa Nighteye'a, bezpieczeństwo Eri... Aż w końcu nadszedł dzień realizacji planu! Postanowił, że tym razem na pewno uratuje dziewczynkę z rogiem! Poza granice... Plus Ultra!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.11.2019

[anime] Boku no Hero IV 06: „Nieprzyjemna rozmowa”.

Już 23 listopada o godzinie 17:30 (09:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek czwartej serii anime Boku no Hero zatytułowany „Nieprzyjemna rozmowa”. „W biurze agencji Nighteye'a zbierają się członkowie Big Three, stażyści oraz zawodowi bohaterowie, by przeprowadzić obrady na temat raportu o Ośmiu Wskazaniach Śmierci. Deku nie może uwierzyć, do jak strasznych rzeczy wykorzystywana jest Eri! Przysięgam, że tym razem na pewno ją uratuje! Poza granice... Plus Ultra!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.11.2019

[anime] Boku no Hero IV 05: „Naprzód, dzielny Red Riocie”.

Już 16 listopada o godzinie 17:30 (09:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek czwartej serii anime Boku no Hero zatytułowany „Naprzód, dzielny Red Riocie”. „Kirishima udaje się na staż do agencji Fat Guma zlokalizowanej w Kansai. Jest z nim jeden z Big Three, Amajiki. Jednak Kirishima i pozostali zostają wplątani w walkę między bandytami. Jak Kirishima poradzi sobie z przeciwnikiem władającym wzmocnioną indywidualnością? Poza granice... Plus Ultra!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.11.2019

[anime] Boku no Hero IV 04: „Walcząc z przeznaczeniem”.

Już za dwa tygodnie, w sobotę 9 listopada o godzinie 17:30 (09:30 czasu polskiego), w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek czwartej serii anime Boku no Hero zatytułowany „Walcząc z przeznaczeniem”. „Midoriya dostaje się na staż do byłego pomocnika All Mighta, Sir Nighteye'a. Podczas pierwszego dnia pracy jego zadaniem ma być patrolowanie oraz monitorowania działalności małej grupy przestępczej, Ośmiu Wskazań Śmierci. Gdy razem z Mirio przemierzają ulice miasta, wpada na niego mała dziewczyna z rogiem, Eri, którą Chisaki nazywa córką...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.10.2019

[anime] Boku no Hero IV 03: „Chłopak spotyka...”.

Już 26 października o godzinie 17:30 (10:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek czwartej serii anime Boku no Hero zatytułowany „Chłopak spotyka...”. „Gdy dzięki pomocy Mirio All Might pozwala Midoriyi na udział w stażu zawodowym, chłopak nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że prawdziwe schody dopiero przed nim! By zostać pomocnikiem Sir Nighteye, musi rozśmieszyć śmiertelnie poważnego superbohatera. Czy mu się to uda? Jakiś czas później młody adept sztuki bohaterstwa wpada na ulicy na śmiertelnie przerażoną dziewczynkę...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.10.2019

[anime] Boku no Hero IV 02: „Overhaul”.

Już 19 października o godzinie 17:30 (10:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek czwartej serii anime Boku no Hero zatytułowany „Overhaul”. „Gdy uczniowie 1A szukali pracodawców chętnych przyjąć ich na staże zawodowe, w otchłani mroku złoczyńcy szeptem omawiali swoje plany. Z Przymierzem Złoczyńców skontaktował się tajemniczy mężczyzna w masce. Co, u diabła, może być jego celem?! Z impetem nadciąga nowa walka superbohaterów! Poza granice... Plus Ultra!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.10.2019

[anime] Kolejny zwiastun!

Pojawił się nowy trailer czwartej serii, w którym możemy usłyszeć fragment openingu „Polaris” w wykonaniu Blue Encount. Zapraszam do oglądania i komentowania.

Dodano: 31.08.2019

[anime] Nowa ilustracja zwiastująca czwartą serię!

Pojawił się plakat zapowiadający zbliżającą się wielkimi krokami kontynuację Boku no Hero, której premiera zapowiedziana została na 12 października (17:30 czasu japońskiego) - można go obejrzeć poniżej. Dodatkowo ujawnieni zostali artyści wykonujący utwory przewodnie, a także tytuły piosenek - opening „Polaris” przygotuje zespół Blue Encount, natomiast ending zaśpiewa piosenkarka Sayuri. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 22.08.2019

[anime] Znany aktor głosowy Fat Guma! (spoilery)

Poznaliśmy seiyuu kolejnego nowego bohatera, którego zobaczymy w czwartej serii BnHA - Fat Guma! Charakterystycznego zawodowego bohatera zagra Kazuyuki Okitsu (wcześniej m.in. God Serena w Fairy Tail). Zapraszam do komentowania.I na koniec seiyuu, których poznaliśmy wcześniej:

Bubble Girl (Rie Murakawa)


Sir Nighteye (Shinichiro Miki)

Dodano: 05.08.2019

[anime] Zwiastun filmu kinowego „Bohaterowie powstają”!

Pojawił się pierwszy zwiastun zbliżającego się wielkimi krokami drugiego filmu kinowego Boku no Hero - „Bohaterowie powstają”! Możemy w nim zobaczyć między innymi głównego złoczyńcę przedstawionego w kinówce, Nine'a. Zapraszam do oglądania i komentowania.

Dodano: 01.08.2018

[anime] Garść informacji ze świata...

Wiadomo już, ile odcinków będzie sobie liczyć czwarta seria telewizyjna Boku no Hero - kontynuacja przygód Midoriyi i spółki zaplanowana została na dwa sezony, czyli 24 epizody. Ponadto ogłoszone zostały tytuł oraz data wydania drugiego filmu kinowego - obraz „Bohaterowie powstają” trafi do kin już 20 grudnia bieżącego roku. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 04.07.2019

[anime] Nowy zwiastun oraz projekty postaci!

Pojawił się nowy trailer zapowiadający czwartą serię Boku no Hero, można go znaleźć pod pierwszym odcinkiem sezonu - zapraszam do oglądania i komentowania. Opublikowane zostały również projekty nowych postaci oraz nazwiska grających ich seiyuu, prezentuję je poniżej.

Bubble Girl (Rie Murakawa)


Sir Nighteye (Shinichiro Miki)

Dodano: 17.06.2019

[anime] Premiera czwartej serii już 12 października!

Pojawiły się nowe materiały zapowiadające kolejny sezon anime Boku on Hero Academia - na jednej z ilustracji przedstawiającej projekty postaci (sprawdź, sprawdź) podano dokładną datę premiery - anime zadebiutuje już 12 października i będzie nadawane jak zawsze w soboty o godzinie 17:30 czasu japońskiego (10:30 czasu polskiego). Poniżej prezentuję również ilustrację przewodnią serii. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 14.06.2019

[anime] Powstanie kolejny film kinowy Boku no Hero!

Pojawiła się oficjalna informacja, że tworzony jest drugi film kinowy z uniwersum Boku no Hero Academia! Obraz ma trafić na ekrany japońskich kin zimą 2019 roku, czyli mniej więcej w czasie debiutu czwartej serii anime. Na razie brak szczegółów co do fabuły. Gdy tylko pojawi się więcej informacji, natychmiast Was o tym poinformuję. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 20.03.2019

[anime] Film i odcinek specjalny już w lutym w sprzedaży!

Podano dokładną datę wydania filmu kinowego Boku no Hero Academia na nośniku - „Bohaterów dwóch” trafi do sprzedaży w Japonii już 13 lutego 2019 roku. Dodatkowo razem z filmem fani otrzymają kolejny odcinek specjalny, „All Might powstaje”. Polską wersję obu tych pozycji postaram się przygotować do końca lutego, jednak nic nie gwarantuję, gdyż już teraz tłumaczę dla Was siedem serii ongoing. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 14.01.2019

[anime] Jest już pierwszy zwiastun czwartego sezonu!

Pojawił się pierwszy trailer kolejnej serii Boku no Hero Academia, której premiera przewidziana została na październik 2019 roku. Zapraszam do oglądania tutaj.

Dodano: 22.12.2018

[anime] Znany miesiąc premiery czwartej serii!

Studio odpowiedzialne za produkcję Boku no Hero Academii opublikowało plakat zwiastujący nadchodzącą serię naszej ulubionej serii, który rozwiewa wszelkie wątpliwości co do daty premiery kolejnego sezonu przygód Midoriyi oraz jego przyjaciół ze szkoły bohaterów! Anime zapowiedziane zostało na sezon jesienny 2019, czyli nadawanie rozpocznie się na początku października. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 19.12.2018

[anime] W oczekiwaniu na kolejne serie...

Wraz z odcinkiem dwudziestym piątym końca dobiegła trzecia seria anime Boku no Hero Academia. Dziękujemy wszystkim za oglądanie na naszej stronie, było nam miło tłumaczyć dla Was to wspaniałe anime. Zachęcamy również do wsparcia serwera oraz tłumacza, byśmy mogli przygotowywać dla Was polskie wersje kolejnych serii (więcej tutaj). Miejmy nadzieję, że na kontynuację przygód Midoriyi, Uraraki i spółki nie będziemy musieli zbyt długo czekać (prawdopodobna premiera w kwietniu 2019 roku). Do przeczytania!

Dodano: 29.09.2018

[ciekawostki] Indywidualność Minoru Minety.

W dzisiejszym odcinku Ciekawostek przyjrzymy się genezie indywidualności naszego serialowego playboya, Minoru Minety - Żelkowe Grona. Pochodzenie nazwy jest w tym przypadku dość zabawne, choć, tutaj część z was może się zdziwić, nie ma nic wspólnego z erotyką.Oryginalna nazwa, Mogi Mogi (もぎもぎ), nawiązuje wprost do popularnych japońskich słodyczy firmy Meiji, Mogi Mogi Fruits Goumi Candy, które są żelkami do odrywania - z żelkowego pnącza zrywamy żelkowe grona. Jak to dokładnie wygląda, możecie się przekonać, oglądając wideo w rozwinięciu newsa.

Dodano: 07.07.2018

[anime] Zwiastun drugiej części trzeciej serii!

Pojawił się zwiastun najbliższego arcu, w którym nasi bohaterowie spróbują uzyskać tymczasową licencję zawodowców. W tle możemy usłyszeć w nim utwór z nowego openingu serii, „Make My Story” w wykonaniu Lenny code fiction. Zapraszam do oglądania tutaj. Poniżej również nowi bohaterowie wraz z użyczającymi im głosu aktorami głosowymi. Zapraszam do komentowania.

Minori Chihara jako Camie Utsushimi


Ryouta Iwasaki jako Inasa Yoarashi


Makoto Furukawa jako Seiji Shishikura

Dodano: 07.07.2018

[anime] Projekty postaci z filmu kinowego!

Pojawiły się projekty postaci ze zbliżającego się wielkimi krokami pierwszego filmu kinowego Boku no Hero Academia, „Bohaterów dwóch”, w wersji w strojach wyjściowych! Możecie je obejrzeć poniżej. Zapraszam do komentowania.Dodano: 02.07.2018

[ciekawostki] Poza granice i jeszcze dalej!

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś, skąd się wzięło motto akademii bohaterów U.A., „plus ultra”? Na pewno część z miejsca pomyślała - o, kolejne szumnie brzmiące, amerykańskie hasełko, by nadać anime „cool feelingu”. Ale nie, choć Boku no Hero Academia gatunkowo jest shounenem, tutaj nic nie jest takie proste, wszystko ma swoje drugie dno. By dokładnie zbadać etymologię tego wywodzącego się z łaciny powiedzonka All Mighta i innych bohaterów ze świata BnHA, należy najpierw sięgnąć pamięcią do czasów szkolnych i przypomnieć sobie co nieco z geografii i historii starożytnej.

Zacznijmy od Słupów Heraklesa, czyli dwóch gór leżących po przeciwległych stronach Cieśniny Gibraltarskiej - Skały Gibraltarskiej oraz hiszpańskiej Monte Hacho lub marokańskiej Dżabal Musa (tutaj toczą się spory). W mitologii greckiej Słupy mają związek z dziesiątą pracą, jaką miał do wykonania Herakles – uprowadzeniem z najdalszego zachodu wołów Geriona. Według Apollodorosa, Diodora Sycylijskiego i Pomponiusza Meli po dotarciu do Tartessos miał Herakles ustawić parę słupów po obu stronach Cieśniny Gibraltarskiej. Zamykające Morze Śródziemne Słupy oznaczały dla starożytnych koniec znanego świata. Określenie „za Słupami Heraklesa” znaczyło tyle samo, co „za Cieśniną Gibraltarską”, stąd czasami Słupami nazywa się również samą Cieśninę. Tradycja renesansu mówi, że filary nosiły wskazówkę Ne plus ultra (również Non plus ultra, „nic więcej poza”), służącą jako ostrzeżenie dla żeglarzy i nawigatorów, aby nie płynęli dalej.W XVI wieku, po odkryciu Ameryk, Karol V Habsburg parafrazował owo hasło i przyjął je na swoje własne motto - „plus ultra” (poza granice, wciąż dalej, cały czas do przodu). Obecnie jest ono mottem narodowym Hiszpanii i widnieje w herbie tegoż państwa i jest używane przez uczniów akademii bohaterów U.A. :). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 30.06.2018

[anime] Zwiastun filmu kinowego „Bohaterów dwóch”!

Pojawił się trailer mającego swoją premierę w sierpniu pierwszego filmu kinowego Boku no Hero! Zobaczymy w nim nowych, stworzonych na potrzeby obrazu bohaterów, a także usłyszymy motyw przewodni z kinówki, utwór „Long Hope Philia” w wykonaniu Masakiego Soudy. Zapraszam do oglądania i komentowania.

Dodano: 15.06.2018

[anime] Rewelacyjny zwiastun wielkiej walki!

Pojawił się trailer nadchodzącej walki z All For One'em, która zadebiutuje w anime w najbliższym odcinku! Zapraszam do oglądania i komentowania.

Dodano: 09.06.2018

[anime] Główny antagonista z filmu kinowego ujawniony!

Poznaliśmy imię, wygląd, a także aktora głosowego głównego szwarccharaktera ze zbliżającego się wielkimi krokami filmu kinowego Boku no Hero: „Bohaterów dwóch”! Tajemniczy przeciwnik All Mighta i spółki nosił będzie pseudonim Wolfram i zagrany zostanie przez Rikiyę Koyamę. Projekt postaci poniżej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 08.06.2018

[ciekawostki] Nawiązanie z odcinka ósmego, czyli Donki Oote.

W najnowszym, ósmym odcinku trzeciej serii pojawiła się dość zabawna, aczkolwiek dla wielu zapewne nie do końca zrozumiała scena ze sklepem Donki Oote, który panna Momo Yaoyorozówna wskazuje jako rozwiązanie problemów z kamuflażem. Jest to nawiązanie do japońskiej sieci sklepów typu „mydło i powidło” Donki (pełna nazwa Don Quijote), w których można znaleźć dosłownie wszystko - od jedzenia aż po, właśnie, stroje cosplayowe. A że Momo jest panną z bogatego domu, zapewne nigdy w takim tanim i pospolitym sklepie nie była, więc postanowiła wykorzystać okazję :).Jest to pierwsza z cyklu ciekawostek ze świata Boku no Hero Academia, które co jakiś czas będziemy publikować na łamach naszej strony. Wszystkie dodane dotychczas artykuły można znaleźć w menu „Artykułu” po prawej.

Dodano: 28.05.2018

[anime] Dwie nowe postaci w filmie potwierdzone!

Pojawiły się opisy dwóch postaci stworzonych specjalnie na potrzeby pierwszego filmu kinowego Boku no Hero Academia, przedstawimy je poniżej.

Melissa to pozbawiona indywidualności nastolatka, którą Deku spotyka na wyspie, gdzie rusza na ratunek uczestnikom targów naukowych. Dziewczyna bardzo się stara, by podążyć w ślady swojego ojca, Devitta, który jest naukowcem pracującym nad gadżetami dla bohaterów. Głosu użyczy jej Mirai Shida.Devitt jest naukowcem, przyjacielem z młodości All Mighta. Pracuje nad wynalazkami, które maja pomagać bohaterom w ich pracy. Ma córkę, Melissę, która chce pójść w jego ślady. Głosu postaci użyczy Katsuhisa Namase.Film warto będzie obejrzeć chociażby dlatego, że zostaną w nim przedstawione młodości najlepszego bohatera na świecie, All Mighta :).

Dodano: 28.05.2018

[anime] Plakat i zajawka z filmu oraz seiyuu All For One!

Pojawiło się streszczenie fabuły zbliżającego się wielkimi krokami filmu kinowego Boku on Hero Academia, który trafi na ekrany japońskich kin już 2 sierpnia tego roku. „All Might otrzymuje od starego przyjaciela zaproszenie na światowe targi naukowe, które mają się odbyć na sztucznej wyspie. Jednakże expo zostaje zaatakowane przez tajemniczego złoczyńcę, który planuje wstrząsnąć organizacją bohaterów. Czy w tej bezprecedensowej sytuacji Deku zdoła ocalić uczestników wydarzenia?” Dostępny jest również plakat, który możecie znaleźć poniżej.Ujawniony został także aktor głosowy, który zagra rolę zła wcielonego, All For One'a (sprawdź spoilerowy projekt postaci)! Głosu tajemniczemu złoczyńcy użyczy Akio Otsuka. Zapraszamy do komentowania.

Dodano: 26.05.2018

[anime] Boku no Hero IV Academia - kolejny z wielkich shounenów!

Boku no Hero IV Academia to rewelacyjny shounen studia Bones, oparty na mandze Horikoshiego Kouheia. „Midoriya Izuku to przeciętny nastolatek żyjący w świecie, w którym posiadanie supermocy zwanych indywidualnościami jest normą. Chłopak, mimo że jako jeden z niewielu żadnej wyjątkowej mocy nie posiada, z którego to powodu znęcają się nad nim rówieśnicy, pragnie zostać bohaterem. Szansa na realizację tego marzenia pojawia się, gdy jako jedyny rusza na ratunek swojemu koledze, co spotyka się z uznaniem największego bohatera na świecie, All Mighta...” Aktualnie nadawana jest trzecia seria anime, która zaplanowana została na 25 odcinków, kolejne epizody ukazują się w soboty.

Dodano: 12.05.2018

↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, odcinki specjalne, openingi, endingi.
Podobne anime: Black Clover, Bleach, Dr. Stone, Fairy Tail, Gintama, HunterxHunter, Naruto, One Piece, Saga Winlandzka, Shingeki no Kyojin.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.